Analiza 3.09 – 7.09

Wraz z początkiem września postanowiłem rozpocząć serię artykułów zawierającą analizę wybranych par walutowych na najbliższy tydzień. Proszę jednak pamiętać, że pokazywane przeze mnie analizy będą miały charakter w pełni subiektywny!

USDCHF

Rozpoczynając analizę od interwału tygodniowego możemy zauważyć, że po zeszłotygodniowym wybiciu poziomu 0.9863 impuls był tak silny, że wybił kolejny ważny poziom 0.9740. Wynika z tego, że rynek ma charakter mocno podażowy, więc na interwale dziennym powinno szukać się okazji do zajęcia pozycji krótkich.

Po mocnym impulsie wybijającym z konsolidacji ograniczonej poziomami 1.0000 i 0.9794 cena dotarła do poziomu 0.9651. Z racji na podażowy charakter rynku antycypować można zajmowanie pozycji krótkich po cofnięciu ceny do poziomu 0.9794 i pojawieniu się sygnału sprzedaży lub też po pojawieniu się takiego sygnału po wybiciu poziomu 0.9651

NZDUSD

 Ostatni tydzień na parze NZDUSD zakończył się świecą spadkową. Dodając do tego fakt, że cena przebywa nadal poniżej ważnego poziomu 0.6850 rynek ma charakter podażowy.

 Cena po korekcie do poziomu 0.6710, odrzuciła go i zmierza w kierunku 0.6570. Jak wiadomo, niczego nie można brać za pewniak na rynkach, ale można wykonać antycypację, która według mnie w tym przypadku może wyglądać w ten sposób: sprzedaż po powrocie do poziomu 0.6720 i wystąpieniu sygnału sprzedaży lub sprzedaż po wybiciu poziomu 0.6570 i pojawieniu się odpowiedniego sygnału.

AUDUSD

 Ostatnią parą walutową w dzisiejszej analizie będzie AUDUSD. Cena dotarła do poziomu 0.7168, który dawniej posłużył jako wsparcie. Nie wiadomo czy tym razem również wsparcie “zadziała”, dlatego, ze względu na ostatnią spadkową świecę, antycypować będę sygnałów sprzedaży na interwale dziennym.

Cena wybiła poziom, który prawdopodobnie był krótkoterminowym wsparciem. W tym wypadku antycypowałbym sprzedaż po powrocie do poziomu 0.7230 i wystąpieniu tam sygnału sprzedaży.

Na zakończenie

Seria analiz będzie publikowana przeze mnie co tydzień w niedzielę i będę, tak jak dzisiaj, analizować kilka wybranych par walutowych. Jeśli jesteś zainteresowany analizą konkretnej pary walutowej, napisz w komentarzu, a w przyszłym tygodniu jej analiza znajdzie się w artykule 🙂 Przypominam też, że analizy są wykonywane przeze mnie w całkowicie subiektywny sposób i nie są żadnego typu poradą odnośnie inwestycji!

Wykresy pochodzą z platformy MetaTrader 4

Ostrzeżenie!

Treści zamieszone na stronie moneylifestyle.pl mają charakter wyłącznie edukacyjny. Wszelkie materiały ze strony moneylifestyle.pl nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (dz. U. z 2005r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotycząych instrumentów finansowych lub ich eminentów. Nie stanowią również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Właściciel strony moneylifestyle.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na niej informacji.

 

2 comments on “Analiza 3.09 – 7.09

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *