Analiza 10.09 – 14.09

Jak obiecałem kontynuuję serię analiz, dzisiaj zajmę się ponownie tymi samymi parami walutowymi co tydzień temu, jeśli chcesz, żebym opublikował analizę interesującego Cię rynku, pisz śmiało w komentarzach!

USDCHF

Jak widać na wykresie tygodniowym cena nadal przebywa poniżej poziomu 0.9740. Świecą, która powstała w poprzednim tygodniu jest świeca doji, która oznacza niezdecydowanie rynku. Pomimo tego, do czasu trwałego powrotu ceny powyżej poziomu 0.9740 traktuję ten rynek jako rynek podażowy i szukać będę sygnałów do zajęcia krótkiej pozycji.

Wykres dzienny pokazuje, że cena po małej korekcie znowu znajduje się przy poziomie 0.9651. Powtarzam antycypację z poprzedniego tygodnia: sprzedaż po przebiciu wspomnianego poziomu i wystąpieniu konkretnego sygnału lub też sygnał po powrocie powyżej 0.9794.

NZDUSD

Krótkoterminowy poziom wsparcia 0.6565 został wyłamany czarną świecą marubozu, co wskazuje na konkretny powrót podaży na rynek i kontynuowany jest trend spadkowy. Oczywiście antycypacje na wykresie dziennym będą dotyczyć jedynie sprzedaży.

Zmodyfikowałem nieco aktualnie najbliższy cenie poziom jakim jest 0.6547 przesuwając go nieco w dół. Pozycję krótką będzie można zająć po korekcie i reakcji ceny na poziom 0.6720 lub wystąpieniu sygnału sprzedaży przy poziomie 0.6547.

AUDUSD

Cena przebiła poziom 0.7174 nadając bardzo podażowy charakter temu rynkowi.

Cena odrzuciła poziom 0.7231 kończąc tydzień długą czarną świecą marubozu. Jeśli wystąpi korekta do tego poziomu powinniśmy oczekiwać sygnału sprzedaży, żeby zająć krótką pozycję.

Wykresy pochodzą z platformy MetaTrader 4

Ostrzeżenie!

Treści zamieszone na stronie moneylifestyle.pl mają charakter wyłącznie edukacyjny. Wszelkie materiały ze strony moneylifestyle.pl nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (dz. U. z 2005r., Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotycząych instrumentów finansowych lub ich eminentów. Nie stanowią również oferty inwestycyjnej, oferty świadczenia usług inwestycyjnych ani świadczenia usług w zakresie pomocy prawnej. Właściciel strony moneylifestyle.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie zamieszczonych na niej informacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *